O projektu

Projekt Síť elektrokol na území Jihočeského kraje byl spuštěn v roce 2015 pod názvem Elektrokola seniorům, na který ve dvou etapách navázal projekt Rozšíření sítě elektrokol v Jihočeském kraji. Projekt je realizován Jihočeskou centrálou cestovního ruchu za finanční podpory Skupiny ČEZ a v České republice jde o nejrozsáhlejší systém svého druhu.

Cílem projektu je zpřístupnit cykloturistiku starším či méně pohyblivým výletníkům, ale i těm, kteří se chtějí kochat krásami jižních Čech bez velké fyzické námahy. Elektrokolo s pohodlnou sedačkou má nízký nástup a elektrický pohon, který pomáhá cyklistovi při jízdě. Maximální dojezdová vzdálenost je zhruba 100 kilometrů. 

Cílem projektu není výdělek ani tvořit konkurenci komerčním půjčovnám. Stanovené půjčovné je tak určeno především na údržbu kol, přičemž celodenní zapůjčení kola vyjde seniora (+55 let) a držitele průkazu ZTP na 200 korun, ostatní pak na 300 korun. V ceně je nabitá baterie, mapa s popisem tras, GPS navigace, zámek a na vyžádání vzpomínkový e-mail se záznamem absolvované trasy z paměti GPS.

V současné době se půjčovny elektrokol nacházejí v Bechyni, Borovanech, Deštné, Hluboké nad Vltavou, Jindřichově Hradci, Kaplici, Nové Bystřici, Nových Hradech, Písku, Suchdole nad Lužnicí, Trhových Svinech, Vodňanech a ve Vráži. Součástí projektu jsou partneři Statek Vletice a Turistické informační centrum Týn nad Vltavou, kteří figurují jako externí partneři s vlastními podmínkami.

 

Partneři

Podrobnosti a tipy na zajímavá místa, turistické cíle, aktivní dovolenou i místa k odpočinku či kulturní akce najdete na oficiálním turistickém portálu
www.jiznicechy.cz.

Sledujte nás na sociálních sítích 
Síť Elektrokol @sit_elektrokol
Jižní Čechy @jiznicechy

Jihočeská centrála cestovního ruchu
Jihočeský kraj
ČEZ